carer banner

Açıklama

Balık İşleme Tesisi

Marmaris Adalı Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak birçok hizmetimiz mevcuttur. Bu hizmetlerimiz arasında balık işleme tesisi de gelmektedir. Balıkların korunması ve muhafaza edilebilmesi için bir alana ihtiyaç vardır. Bizler Adalı Soğutma olarak sadece balıkları koyulabildiği birer alanı müşterilerimize sunuyoruz.

Balıkların İşlenmesi
Balıklar veya diğer deniz ürünleri en çok proteine sahip olan besinlerden birisidir. İçinde bolca vitamin ve amino asit bulunan deniz ürünlerinin çok geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bu ürünlerin satışa hazır bir hale gelebilmesi için belirli bir işlemden geçilmesi gerekmektedir. Bu işlemler ise balıkların içeri alınması ve temizlenmesidir.

Deniz ürünleri, balık işleme tesisi içine girerken odada birçok özellik bulunmalıdır. Odada öncelikle ısı yalıtım takviyeli duvarlar bulunmalıdır. Isıyı absorbe edip deniz ürünlerinin tazeliğini koruması için bu çok önemlidir. Zeminler temizlenebilir materyal ile kaplanmış olmalıdır. Örnek verecek olursak bu ürün fayans olabilir.

Balık Kabulü odaları daimi olarak klorla temizlenmelidir. Burada balıkların yüklenmesi ve yerleştirilmesi için vinç veya yük asansörü gibi aletler kullanılabilir. Gelen deniz ürünleri burada içleri temizlenmek üzere personellerin önüne gelecektir. Personeller balıkları hijyenik koşulları karşılayacak düzeyde temizleyecek ve organlarını farklı bir göndereceklerdir.

Balık İşleme Tesisi Odaları
Balık işleme tesisi, birçok oda veya bölmeden meydana gelmektedir. Bu bölümleri kısaca sayarsak şu şekildedir; Soğuk odası, paketleme odası, stok odası, temizleme odası, kurutma odasıdır. Bu odalardan birinde de balıkların tütsülenme işlemi yapılmaktadır. Tesis içinde ayrı bir konuma yerleştirilen bu oda, balıklara yüksek derecede ısı verir. Isı 80 dereceden az olarak verilir.

Soğukluk ve Balık İşleme Tesisi
Özellikle deniz ürünlerde soğukluk ayarı son derece önemlidir. Tesis içinde soğukluğu ayarlanmamış herhangi bir odası bulunan balık işleme tesisi, bir işlev ifade etmemektedir. Balıkların tesis içine alınmasından tütsülenip muhafaza edilmesine kadar tüm tesis belirli bir sıcaklıkta faaliyetine devam eder. Bu sıcaklıklarda 1 derece bile oynama olursa deniz ürünü bozulabilir. Bizler bu durumun yaşanmasını istemediğimizden bu platformdayız. Adalı Soğutma olarak balık işleme tesisi içerisindeki ısıyı en iyi şekilde koruyacak odaları müşterilerimize sunmaktayız.

Hakkımızda

Adres

Armutalan, 257. Sk. 1/A, 48700 Marmaris/Muğla

Telefon: 0537 286 93 26 0536 350 76 40
Email: info@adalisogutma.com

Blog


Çalışma Saatlerimiz

Destek ekibimiz size günde 7 gün 24 saat yardımcı olabilir.

  1. Pazartesi-Cuma: 09:00 - 17-00
  2. Cumartesi: 09:00 - 17-00
  3. Pazar: Kapalı
  4. İletişim: Açık 24/7