carer banner

Açıklama

Et Entegre Tesisi

Et entegre tesisi küçükbaş ve büyükbaş hayvanların besin olarak işlenmesinden sorumludur. Et veya et mamullerinin üretimi, mezbaha ürünleri sanayi kategorisine girmektedir. Bu mezbaha ürünleri sanayileri içinde büyükbaş ve küçükbaş havanların kesimi yapılmaktadır. Bu hayvanların kesimi ve parçalanması sonucu elde edilene et ürünü, hayvanların işlenerek; konserve, salam, sucuk vb. Hallere getirilmesine de et ürünleri denilir.

Et Entegre Tesisi Ürünleri
Tesiste kesilen hayvanlar parçalanarak ilgili alanlara götürülür. Burada et kesiminden sonra elde edilen ürünlerin tamamı 3 ana başlığa ayrılır. Bu başlıklar ise şu şekildedir: işlenmemiş et ürünü, işlenmiş et ürünü ve yan ürün olmak üzeredir. Et entegre tesisi içinde işlenmemiş et ürünleri kendi aralarında iki başlığa daha ayrılır. Bunlar taze ve dondurulmuştur. Taze et ürünleri; bonfile, kıyma, biftek ve kuşbaşı gibidir. Bu et türleri tabii ki artabilir. Bu ürünler istenildiği taktirde dondurulabilir. Dondurulan et ürünün tazeliğini koruması daha uzun zaman alacaktır.

Dondurulmuş Et Ürünleri
Taze et ürünleri çeşidi ne olursa olsun dondurulabilir. Bu et çeşitleri arasında ‘’karkas’’ etler de bulunmaktadır. Karkas etler, özelliklerine veya kalitelerine göre parçalanıp -40 derecede şoklanmaktadır. Bu şoklama sonrası etler, başka bir odaya alınıp -20 derecede muhafaza edilir. Bu ürünler uzun vade için şoklansa da 1 haftaya kalmadan et entegre tesisi içinden müşterinin istediği yere doğru yola çıkar.

Et Entegre Tesislerinde Soğuk Hava Depoları
Tesiste mutlaka işlemlerin belli bir ısı derecesinde gerçekleşir. Bu ısı derecesi korunmazsa et veya et ürünlerinde deformeler meydana gelir. Parçalanma alanları, temizlenme odaları, şoklama odaları, muhafaza alanları ve birçok tesis içindeki odalar uzun dönemler dahilinde bir ısıya tabii tutularak imalat edilmektedir.

Bu odaların durumu veya genişliği projelendirme aşamasında netlik kazanıp yatırım maliyetleri çıkarılmaktadır. Adalı Soğutma olarak müşterimize en uygun projeyi çizip bütçesini çıkarıyoruz. Müşteri memnuniyetini ilk planda tutarak sektörde neden bizi tercih ettiğini yaptığımız faaliyetler ile gözler önüne seriyoruz. Soğutma odalarında yaptığımız birçok işlemden et entegre tesisi de tarafımızca payını almıştır.

Hakkımızda

Adres

Armutalan, 257. Sk. 1/A, 48700 Marmaris/Muğla

Telefon: 0537 286 93 26 0536 350 76 40
Email: info@adalisogutma.com

Blog


Çalışma Saatlerimiz

Destek ekibimiz size günde 7 gün 24 saat yardımcı olabilir.

  1. Pazartesi-Cuma: 09:00 - 17-00
  2. Cumartesi: 09:00 - 17-00
  3. Pazar: Kapalı
  4. İletişim: Açık 24/7