service

Endüstriyel Soğuk Hava Odaları

Endüstriyel soğuk hava odaları, yapay bir şekilde ısının kontrol edildiği sistemin adıdır. Bu soğuk hava odaları genel anlamda ürünlerin dış sıcaklıktan korunması için tasarlanmıştır. Soğuk hava depoları ürünlerin yapısını ve biyolojik süreçlerini yavaşlatır. Bu sayede ürünlerdeki bozulma önlenmiş olur. Bu soğuk hava odalarında genellikle meyveler, sebzeler, etler, balıklar ve birtakım deniz ürünleri dondurularak saklanır.

Devamı
service

Otel ve Restoran Soğuk Hava Deposu

Otel ve restoranlar, ürünlerini muhafaza etmek için birer saklama alanına ihtiyaç duyarlar. Otel ve restoran soğuk hava deposu işte bu anda devreye girer. Otel ve restoran sahipleri müşterilerine taze ürünler sunmak için bu depoları işletmelerinde kullanırlar. Bu depoları kullanan işletmelerin avantajları ve karları, depoları kullanmayan işletmelere göre kat ve kat fazladır.

Devamı
service

Balık İşletme Tesisi

Marmaris Adalı Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak birçok hizmetimiz mevcuttur. Bu hizmetlerimiz arasında balık işleme tesisi de gelmektedir. Balıkların korunması ve muhafaza edilebilmesi için bir alana ihtiyaç vardır. Bizler Adalı Soğutma olarak sadece balıkları koyulabildiği birer alanı müşterilerimize sunuyoruz.

Devamı
service

Balık Şoklama ve Muhafaza Tesisi

Balık tesislerinde sadece bir bölüm bulunmaz. Balık şoklama ve muhafaza tesisi, balık işleme fabrikalarında bulunan bir bölümdür. Balıklar içeri alındıktan ve temizlendikten sonra birkaç işlemden geçirirler. Bu işlemlerden biri de balıkların şoklanması ve muhafaza edilmesidir. Bu bölüm balıkların özelliklerini kaybetmemesi hususundaki en önemli noktadır.

Devamı
service

Et Entegre Tesisi

Et entegre tesisi küçükbaş ve büyükbaş hayvanların besin olarak işlenmesinden sorumludur. Et veya et mamullerinin üretimi, mezbaha ürünleri sanayi kategorisine girmektedir. Bu mezbaha ürünleri sanayileri içinde büyükbaş ve küçükbaş havanların kesimi yapılmaktadır. Bu hayvanların kesimi ve parçalanması sonucu elde edilene et ürünü, hayvanların işlenerek; konserve, salam, sucuk vb. Hallere getirilmesine de et ürünleri denilir.

Devamı
service

Tavuk Kesimhane ve İşleme Tesisi

Tavuk kesimhane ve işleme tesisi, etlik piliç haline gelen tavukların uygun şartlar altında getirilmesinden ve müşteri yerine götürülmesine kadar sorumlu olan yerdir. Karkas ağırlığına ulaşan piliçler tesis içine getirilir. Gelen kanatlı hayvanların sağlık durumu önceden kontrol edilmiştir. Ardından kesimhane odasına alınırlar. Burada gerekli hijyen koşulları sağlanıp kesim işlemi gerçekleştirilir. Tavuk iç organları beyaz etten ayrılır. İç organlar tavuk sakatat bölümüne götürülür. Kanatlı hayv...

Devamı
service

Sebze Hali Tesisi

Meyve ve sebze hali tesisi, ürün sahipleri ile ürün alacaklarının toplandığı bir yerdir. Üstü kapalı yer anlamı veren Fransız sözlüğü, Türkçe karşılığı olarak ‘’sebze, meyve ve benzeri ürünlerin satıldığı yer’’  olarak karşımıza çıkmaktadır. Üretici sahip olduğu ürünü gerekli hale getirerek burada satışa çıkarır. Alıcı ise aracı görevi görüp üreticiden ürünü aldıktan sonra pazar yerlerine veya market yerlerine satar. Sebze ve meyve hallerinin amacı ise oluştuğu yere göre değişkenlik göstermekted...

Devamı
service

Narenciye Soğuk Hava Deposu

Türkiye meyve veya sebze çeşitliliği yönünden en zengin Avrupa ülkesi. Tarladan hasat edilen bu ürünlerin taze kalması için elbette bir işlem görmesi gerekiyor. Taze bir biçimde tüketiciye ürünlerin ulaşabilmesi için Narenciye Soğuk Hava Deposu veya herhangi bir soğuk depo zaruridir. Fakat meyvelerin soğuk hava depolarında muhafaza edilebilmesi daha zor ve daha önemlidir. Çünkü her meyvenin ideal soğukluğu değişmekle beraber hepsini aynı depoda muhafaza etmek imkansızdır. Bu yüzden soğuk hava de...

Devamı
service

Sütlük Dolap Kurulumu

Sütlük Dolap Kurulumu ile marketlerde veya bakkallarda gördüğünüz içeceklerinizin veya yiyeceklerinizin tazeliğini koruyup bozulmamalarını sağlıyoruz. Sütlük dolabı diğer adıyla market dolabı, Adalı Soğutma’nın sunduğu hizmetlerden biridir. Sütlük dolaplar, belli bir derecede stabil bir şekilde çalışır. İçinde bulunan ürünlerin ortalama ideal sıcaklıkları ele alınır. İdeal derecede sütlük dolapları ürünleri muhafaza eder.

Devamı
service

Soğuk Oda Kapıları (Çarpma Tip/ Sürgülü Tip)

Soğuk oda veya depolarının en önemli etkenlerinden birisi de Soğuk Oda Kapıları olmak üzeredir. Soğuk depo kapıları, deponuzun ideal sıcaklığını korumasında en büyük yardımcıdır. Bir soğuk odanın kapısı ne kadar kalitesi ise içinde bulundurduğu ürünlerin kalitesi de o derece üst seviyede olur. Bu kapılar, depo içindeki ürünlerin muhafazasını en çok etkileyen hususlardan biridir.

Devamı
service

Endüstriyel ve Split Tip Soğutma Grupları

Ortamda istenilen veya beklenilen sıcaklığı ayarlayabilmek için belli soğutma sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler belli kriterler doğrultusunda hayata geçmektedir. Endüstriyel ve Split Tip Soğutma Grupları bu kriterleri karşılayan sistemlerden biridir. Bu ürünler çok kolay ve pratik bir şekilde istenilen sıcaklığı ayarlar. Bu işlem bir uzaktan kumanda yardımı ile veya cihaz üzerinden yapılabilir.

Devamı
service

Şok Odası Grupları

Şok odası veya Şok Odası Grupları, soğutma sistemlerinde bulunan bir başka versiyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gıdaların korunması için şoklama, çok önemli bir yere sahiptir. Şoklama işlemi oldukça hızlı yapılmaktadır. Şoklama derecesi gıdaya göre değişebilmekle beraber ortalama derecesi –35 veya –40’dır.

Devamı
service

Buz Makineleri Yaprak ve Küp Tip

Buz makineleri yaprak ve küp tip olarak sınıflandırılabilir. Ticari anlamda üretilen bu makineler, tüm dünyada özellikle de sıcak iklim bölgelerinde kullanılmaktadır. Bu makineler, müşterinin elinde bulunan ürünlerin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu buz makineleri bozulabilen ürünlerin soğuk alanlarda muhafaza edilebilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Devamı
service

Konteyner Soğutma Sistemleri

Konteyner soğutma sistemleri tanışabilir özelliğe sahip olmaktadır. Bu özellik soğutma sistemleri içerisinde pek de karşılaşabileceğimiz bir şey değildir. Çünkü soğutma sistemleri ağır ve taşınması zor ürünlerdir. Konteynırlar için özel olarak üretilmiş bu soğutma sistemleri, konteynırda bulunan ürünlerin bozulmasına engel olmaktadır.

Devamı
service

Yat ve Tekne Klimaları

Yat ve Tekne Klimaları, kapasitesine ve ölçüsüne göre tip olarak değişkenlik göstermektedir. Birçok deniz araçlarında kullanılan bu tip klimalar, tekne ve yat klimaları olarak sınıflandırılmıştır. Tüm ulaşım araçlarında olduğu gibi deniz araçlarında da klima bulunur. Özellikle deniz araçlarında bulunan klimanın birden fazla işlevi vardır. Klima denildiğinde çoğu zaman aklımıza soğuk bir ortam gelmektedir. Fakat durum tam olarak bundan ibaret değildir. Akdeniz kıyılarındaki konutlarda klima, bir ...

Devamı
service

Yat Dolapları

Yat dolapları ile yiyeceklerinizin veya içeceklerinizin tazeliğini koruyabilirsiniz. Evlerimizdeki dolaplara benzer bir çalışma prensibine sahip bu dolaplar, temelini araç dolaplarından almaktadır. Araçlarda olduğu gibi elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Farklı olduğu birkaç konu elbette ki vardır. O zaman gelin yat dolabı hakkında neler söyleşimiz onlara bir göz gezdirelim.

Devamı

Hakkımızda

Adres

Armutalan, 257. Sk. 1/A, 48700 Marmaris/Muğla

Telefon: 0537 286 93 26 0536 350 76 40
Email: info@adalisogutma.com

Blog


Çalışma Saatlerimiz

Destek ekibimiz size günde 7 gün 24 saat yardımcı olabilir.

  1. Pazartesi-Cuma: 09:00 - 17-00
  2. Cumartesi: 09:00 - 17-00
  3. Pazar: Kapalı
  4. İletişim: Açık 24/7