carer banner

Açıklama

Konteyner Soğutma Sistemleri

Konteyner soğutma sistemleri tanışabilir özelliğe sahip olmaktadır. Bu özellik soğutma sistemleri içerisinde pek de karşılaşabileceğimiz bir şey değildir. Çünkü soğutma sistemleri ağır ve taşınması zor ürünlerdir. Konteynırlar için özel olarak üretilmiş bu soğutma sistemleri, konteynırda bulunan ürünlerin bozulmasına engel olmaktadır.

Genellikle bu konteyner içinde balık, sebze, meyve, et ve et ürünleri taşınmaktadır. Bu ürünlerin çabuk bozulduğu düşünülünce uzun yolculuklar için bu konteynırlar içindeki soğutma sistemleri zaruridir. Fakat konteyner için bu soğutma sistemleri çeşitlenebilir. Jeneratör eklentisi de uygulanırsa uzun süreli bir çalışma hiç de uzak olmayan bir ihtimaldir.

Konteyner Soğutma Sistemlerinin Özellikleri
Konteyner soğutma sistemleri, dış etkenlerden kolay kolay etkilenmez. Açık alanda hız kesmeden çalışmasına devam edebilir. Konteyner tipine göre farklı şekillerde üretilebilir. Peki bu konteyner soğutma cihazlarının özellikleri nedir?

  • Çok kolay bir şekilde soğutma cihazı, tavan veya duvara montajlanır.
  • Kolay temizlenebilir bir üründür. (Sebze, meyve veya deniz ürünlerinin muhafazası söz konusu olduğundan temizlenebilmesi güzel bir opsiyoneldir.
  • +50 dereceye kadar dış gövdenin dayanması.
  • Yukarıda da bahsettiğimiz üzere jeneratör eklentisinin beraberinde gelmesi.
  • Gerekli uluslararası belgeleri tam anlamıyla karşılayabiliyor olması.

Soğutuculu Konteynırların Sahip Olduğu Avantajlar?
Bu tip konteynırlar, seyahat süresince ürünlerin zarar görmemesini ve daha önemlisi tazeliğini korumasına yardımcı olur. Özellikle ithalat ve ihracatta bu tip konteynırlar kullanılır. Aynı şekilde ‘’refeer’’ adı ile de geçen konteynırlar, farklı konteyner tiplerine pek tabii uygundur. Standart bir 20 FT konteynır gibi şekillerde karşımıza çıkarlar.

Tüm soğutma sistemleri ile çalışan odalar veya depolarda olduğu gibi bu tip konteynırlarda da daimi bir hava sirkülasyonu mevcuttur. Ürün ne olursa olsun, ağrılığı ne derecede olursa olsun bu tip konteynırlar ürünleri kolay bir şekilde muhafaza ederler. Konteynırlarda ürünlerin kalitesinin koruma hususunda yapılması gereken şey nemin uygun bir şekilde azaltılmasıdır. Aynı zamanda ürün içi dağılımın iyi şekilde olabilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde temiz hava sirkülasyonu tam anlamıyla sağlanamaz. Adalı soğutma olarak konteyner soğutma sistemleri ve daha birçok soğutma sistemlerinde değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Hakkımızda

Adres

Armutalan, 257. Sk. 1/A, 48700 Marmaris/Muğla

Telefon: 0537 286 93 26 0536 350 76 40
Email: info@adalisogutma.com

Blog


Çalışma Saatlerimiz

Destek ekibimiz size günde 7 gün 24 saat yardımcı olabilir.

  1. Pazartesi-Cuma: 09:00 - 17-00
  2. Cumartesi: 09:00 - 17-00
  3. Pazar: Kapalı
  4. İletişim: Açık 24/7