carer banner

Açıklama

Buz Makineleri Yaprak ve Küp Tip

Buz makineleri yaprak ve küp tip olarak sınıflandırılabilir. Ticari anlamda üretilen bu makineler, tüm dünyada özellikle de sıcak iklim bölgelerinde kullanılmaktadır. Bu makineler, müşterinin elinde bulunan ürünlerin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu buz makineleri bozulabilen ürünlerin soğuk alanlarda muhafaza edilebilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Bu ürünlerin çeşitleri çokça artabilir fakat en çok kullanılan sektör balıkçılıktır. Çabuk bozulabilen yapısını düşününce balıkların buz makinelerini kullanması zaruri gibi gözükmektedir. Bu makinelerin çeşitleri ve fiyatları da türüne göre farklılık göstermektedir. En çok tercih edilen ve bilinen buz makineleri yaprak ve küp tip olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaprak Tip Buz Makineleri
Yaprak tip buz makineleri kendi aralarında birkaç farklı başlığa ayrılır. Bu başlıklar etrafında da buz makineleri türleri çeşitlenir. Yaprak tip buz makineleri tatlı sudan veya tuzlu sudan buz üretilme kabiliyetine sahiptir. Balıkçılık sektöründe de bu tip makineler kullanılmaktadır. Bu tip makinelerin saklanabilmesi ve taşınabilmesi çok daha kolaydır.

Makinelerin boyutları ürettikleri buza göre değişebilmektedir. En uygun ölçüdeki modeller 20 kilogram taban ağırlığı olarak belirlenmiştir. En büyük modelleri ise 1.5 ton ağırlığına kadar çıkabilir. Buz makineleri, yaprak tip ve küp tip olarak sınıflandırılan makineler; soğuk oda depolarında veya doğal afet sonucu susuz kalmış bölgelerin su üretiminde kullanılabilmektedir.

Küp Tip Buz Makineleri
Küp tip buz makineleri, en çok işletmelerde kullanılmaktadır. İşletmelerde bulunan soğuk içeceklerin soğutulmasına olanak verirler. İşletme içinde çok kolay bir şekilde konumlandırılabilir. Sağlık ve hijyen koşullarını tam anlamıyla yerine getirebilmesi için dizayn edilmiştir. Makinelerin buz kapasitesi fiyatları ile eş doğrultudadır. Küçük işletmeler için ortalama buz kapasitesi 20- 30 kg arasındadır. Bu aralıkta üretilen buzlar işletmelerin günlük ihtiyacını pek tabii karşılayabilir.

Küp tip buz makinelerinin en yüksek fiyatlı ve kapasiteli olanı maximum 24 saat içerisinde 1 ton buz üretebilir. Saatlik bakıldığında ise bu sayı 40 kilogram kadardır. Genelde fabrikalar tarafınca tercih edilir. Adalı Soğutma olarak istediğiniz buz makineleri yaprak ve küp tip olmak üzere sizlere ‘’A’’ sınıfı kaliteyle sunmaktayız.

Hakkımızda

Adres

Armutalan, 257. Sk. 1/A, 48700 Marmaris/Muğla

Telefon: 0537 286 93 26 0536 350 76 40
Email: info@adalisogutma.com

Blog


Çalışma Saatlerimiz

Destek ekibimiz size günde 7 gün 24 saat yardımcı olabilir.

  1. Pazartesi-Cuma: 09:00 - 17-00
  2. Cumartesi: 09:00 - 17-00
  3. Pazar: Kapalı
  4. İletişim: Açık 24/7