carer banner

Açıklama

Otel ve Restoran Soğuk Hava Deposu

Otel ve restoranlar, ürünlerini muhafaza etmek için birer saklama alanına ihtiyaç duyarlar. Otel ve restoran soğuk hava deposu işte bu anda devreye girer. Otel ve restoran sahipleri müşterilerine taze ürünler sunmak için bu depoları işletmelerinde kullanırlar. Bu depoları kullanan işletmelerin avantajları ve karları, depoları kullanmayan işletmelere göre kat ve kat fazladır.

Yiyecek ve içeceklerin oldukça kısa bir raf ömrünün olduğu ortada. Ürünleri küçük dolaplarda muhafaza etmek yerine oldukça büyük soğuk hava depolarında istenildiği kadar ve istenilen süre boyunca bulundurmak en mantıklı seçenek. Özellikle çabuk bozulabilecek; et, süt, meyve ve sebze ürünlerini muhafazası için otel ve restoran soğuk hava deposu zaruridir.

Otel Soğuk Hava Deposu
Otellerde bulunan soğuk hava deposu sayısı, otelin boyutuna ve işlekliğine göre değişiklik gösterebilir. Kimi otellerde sadece bir adet soğuk hava deposu bulunurken kimi otellerde ise 2, 3 hatta 4 adet soğuk hava deposu bulunabilir. Bazı otellerde ise soğuk hava deposu bulunmaz. Otellerde bulunan soğuk hava depolarının büyük bir bölümü, yiyecekler ve içecekler için ayrılmıştır.

Bu bölümde et, tavuk, sebze, meyve, süt ve süt ürünleri kategorilere ayrılmıştır. Bu depolar sayesinde saydığımız bu kadar ürün tazeliğini kaybetmekten muhafaza edilebilmektedir. Otellerde bulunan soğuk hava depolarının bir bölümü medikal ürünlere ayrılmıştır. Otel ve restoran soğuk hava deposu kapsamında sadece besin ürünleri değil medikal ürünler de depolanmaktadır.

Otel ve Restoran Soğuk Hava Deposunun Standart Özellikleri
Otel veya restoranlarda bulunan soğuk hava odalarının özellikleri standarttır. Bu özelliklerin başında kolay temizlenebilen yer ve duvar yüzeyi gelmektedir. Ürünlerde herhangi bir akma, kokma veya deforme olma durumuna karşı duvarlar temizlenebilir materyal kapsamında tasarlanmıştır. Soğuk hava odaları, oldukça dayanıklı bir alt yapıyla tasarlanmıştır.

Bu odalar oldukça az bir enerji harcarlar. Daimi olarak durmaksızın çalışıldığı düşünülünce bu özellik gerçekten önemlidir. Soğuk hava depoları, elektrik kaçağını önlemek amacıyla arttırılmış güvenlikli sigorta kutularıyla donatılmıştır. Depo içindeki sıcaklığın korunması ve döngüyle devam edebilmesi için bu kutular özel bir şekilde otel ve restoran soğuk hava deposu içine yerleştirilmiştir.

 

Hakkımızda

Adres

Armutalan, 257. Sk. 1/A, 48700 Marmaris/Muğla

Telefon: 0537 286 93 26 0536 350 76 40
Email: info@adalisogutma.com

Blog


Çalışma Saatlerimiz

Destek ekibimiz size günde 7 gün 24 saat yardımcı olabilir.

  1. Pazartesi-Cuma: 09:00 - 17-00
  2. Cumartesi: 09:00 - 17-00
  3. Pazar: Kapalı
  4. İletişim: Açık 24/7