carer banner

Açıklama

Yat ve Tekne Klimaları

Yat ve Tekne Klimaları, kapasitesine ve ölçüsüne göre tip olarak değişkenlik göstermektedir. Birçok deniz araçlarında kullanılan bu tip klimalar, tekne ve yat klimaları olarak sınıflandırılmıştır. Tüm ulaşım araçlarında olduğu gibi deniz araçlarında da klima bulunur. Özellikle deniz araçlarında bulunan klimanın birden fazla işlevi vardır. Klima denildiğinde çoğu zaman aklımıza soğuk bir ortam gelmektedir. Fakat durum tam olarak bundan ibaret değildir. Akdeniz kıyılarındaki konutlarda klima, bir ısınma aracı olarak da kullanılabilir. Isı konusunda çok fazla etki vermediği için ılıman şehirlerde veya ulaşım araçlarında klimalar bu amaç doğrultusunda kullanılır.

Yat ve Tekne Klimalarının Özellikleri
Yat ve Tekme Klimaları, güçlü kapasiteli bir yapıya sahiptir. Büyük bir aracın ısınmasından veya soğumasından sorumlu olduğu düşünülünce kapasitenin büyük olması son derece gereklidir. Bu tür klimalar, titreşimi en aza indirmek için özel bir yapıda tasarlanmıştır. Tekne içerisinde oluşabilecek elektriksel sıkıntılara karşı da sigorta önlemleri alınmıştır. Su geçirmez özelliğe sahiptir ve paslanmaya karşı dayanıklıdır.

Birkaç kademeli şekilde dizayn edilmiştir. İstenilene göre düşük- orta veya yüksek dereceli olarak sınıflandırılır. Bu tip klimalar konsoldan ayarlanabildiği gibi uzaktan kumandalı şekilde de ayarlanabilir. Ses yalıtımı konusunda da gerekli önlemler bu klimalarda alınmıştır. Bu önlemler ise sesi izole eden yan kapaklardır. Ayrıca Yat ve Tekne Klimaları içinde sistem basıncı okuyabilme özelliği mevcuttur. Bu şekilde gaz basıncı ve kaçağı tespit edilebilir.

Normal Soğutma Sistemleri ile Tekne Klima Sistemleri Arasındaki Farklar Nedir?
Normal soğutucular veya klimalar içinde gaz basıncını ölçecek bir apart orijinal halde bulunmaz. Ekstra bir işlem uygulanırsa ancak ve ancak gaz basıncını ölçecek özellikler ile donatılabilir. Tekne klimalarında hali hazırda böyle bir özellik mevcuttur.

Tekne klimaları içindeki soğutucular, çok fazla çeşitlenebilir. Bunun sebebi ise yatların çeşitli boyutlarda ve kapasitelerde olmasıdır. Düşük kapasiteli bir klima yatın soğutma işini halledemez. Klimanın boyutu ile teknenin boyutu eş doğrultuda olmalıdır. Adalı Soğutma olarak Yat ve Tekne Klimaları isteğiniz ölçüde dizayn edip deniz taşıtınza uygulamaktayız.

Hakkımızda

Adres

Armutalan, 257. Sk. 1/A, 48700 Marmaris/Muğla

Telefon: 0537 286 93 26 0536 350 76 40
Email: info@adalisogutma.com

Blog


Çalışma Saatlerimiz

Destek ekibimiz size günde 7 gün 24 saat yardımcı olabilir.

  1. Pazartesi-Cuma: 09:00 - 17-00
  2. Cumartesi: 09:00 - 17-00
  3. Pazar: Kapalı
  4. İletişim: Açık 24/7